Pani Grebeči nás oslovila na základe referencie, ktorú dostala od nášho stáleho klienta. Našou úlohou bolo navrhnúť a zostrojiť web pre realitnú kanceláriu s napojením na exportný systém pre realitné kancelárie - Realsoft. Toto prostredie je nám už veľmi známe, keďže v našom portfóliu môžete nájsť viacero realitných webov, ktoré túto službu využívajú. Sme veľmi radi, že sa p. Grebeči rozhodla pre riešenie na mieru a nie pre krabicu. Výhodou webu na mieru sú aj v tomto prípade hlavne funkcie, ktoré v ostatných prípadoch nie sú úplným štandardom.
 

Vizuál a štruktúra web stránky

Pri tvorbe dizajnu sme vychádzali z vopred pripraveného a dodaného loga. Farebnosť tak bola jasná. Layout sme zhotovovali na základe skúseností, ktoré sme nabrali počas tvorby web stránok pre iné realitné kancelárie a išli sme štandardnou realitnou štruktúrou. Nehnuteľnosti v menu sú delené podľa typu úkonu, čiže sú rozdelené na predaj, prenájom a kúpu. Okrem toho v dropdowne v ponuke nehnuteľností nájdete aj predané nehnuteľnosti, ktoré slúžia aj ako referencia. Zobrazujú, aké nehnuteľnosti realitná kancelária predala. Aby sme ochránili dáta nových majiteľov bytu, tieto nehnuteľnosti nemajú detail. 

 

Administrácia web stránky

Pre realitnú kanceláriu je najpodstatnejšia samotná inzercia na realitných portáloch. Na to, aby realitka nemusela využívať viacero rozhraní sme zhotovili vytváranie ponúk priamo u nás. Zozbierané dáta sa následne exportujú do Realsoftu, odkiaľ ďalej pokračujú na ostatné realitné portály. Dostupnosť tohto inzerátu na webstránke kancelárie je tak okamžitá. Po uverejnení sa môže hneď propagovať na sociálnych sieťach. Ak kancelária v minulosti už používala Realsoft tak zistí, že naše rozhranie je veľmi podobné, keďže pre export musíme polia kopírovať. Pridávame aj krátku ukážku.

 

Grebecireal

 

V prípade, že sa nehnuteľnosť označí ako predaná, automaticky je presunutá do sekcie "Predané nehnuteľnosti". Do obrázku sa vloží ešte odznak, ktorý nesie predajný charakter. Ak je nehnuteľnosť označená ako rezervovaná, ostáva v sekcií aktuálnych ponúk, ale do obrázku sa pridá pečiatka s rezervačným charakterom. Jasne tak informuje návštevníkom hneď na prvý pohľad.

 

Okrem pridávanie inzerátov sa v administrácií spravuje aj sekcia blog, kde si je k článkom možné vytvárať kategórie. Vytváranie článku je veľmi jednoduché a dizajn vzhľadu je vopred naprogramovaný. Klientka mala záujem ešte spravovať sekciu "Naše služby", kde pracuje iba s textom a obrázkami. Poslednou požiadavkou na administráciu bola sekcia textových referencií, ktorá je kategoricky delená na referencie od kupujúcich a referencie od predávajúcich. Aby sme podstránky graficky zveľadili, pridali sme k referenciám obrázok.