Pán Prochaczka nás oslovil s dopytom na redizajn jeho existujúcej stránky, ktorú mal vytvorenú v Joomle. Web už si prešiel svojim a okrem refreshu dizajnu bolo potrebné aj sprístupniť klientovi plnú administráciu webstránky. Wekoworks sa zaoberá produktovým dizajnom a vo svojom portfólio má aj predaj maľovaných obrazov.

 

Wekoworks

 

Web bolo potrebné rozdeliť na dve časti, aby sa segmenty produktového dizajnu a maľby nezlievali. Na úvodnej stránke môžete vidieť rozcesník, ktorý je vytvorený pomocou viacerých vrstiev. Na hover sa tieto vrstvy animujú, každá vrstva v inom čase, čo vytvára veľmi zaujímavý a estetický efekt. 

 

Sekcia Design

Súčasťou sekcie portfólia pre produktový dizajn je masonry grid galéria. Každý dizajn má vlastnú podstránku, ktorá je vytváraná cez administráciu. Nahráva sa hlavný obrázok, názov, slug pre podstránku (názov podstránky v hypertextovom odkaze), video, textácia a kompletná správa opäť ďalšej masonry grid galérie. Tu si administrátor nastavuje formát zobrazenia obrázka tak, aby pohodlne dokázal spravovať galériu bez vzniknutých medzier. Na podstránke sa po bokoch nachádzajú šípky, ktoré posúvajú návštevníka na ďalší dizajn bez potreby sa vracať o krok späť. Vďaka tomu si návštevník môže kontinuálne prezrieť celé portfólio.

 

Wekoworks

 

Sekcia Paintings

V sekcií Paintings sa nachádza zoznam malieb s cenami. Obraz si cez web neviete priamo zakúpiť, ale na konkrétny obraz viete zaslať dopyt. Aby sme návštevníkom webu ukázali kvalitu maľby, využili sme dvojité zobrazenie obrázka. Prvý obrázok má rozmery určené pre web, druhý je vo vysokom rozlíšení a na hover efekt sa Vám zobrazí lupa, ktorou môžete vidieť štýl a detailné prepracovanie samotnej maľby.

 

Wekoworks

 

Poďakovanie

Týmto sa chceme poďakovať p. Prochaczkovi za skvelú spoluprácu a kooperáciu, kedy celkovému vzhľadu webu veľmi pomohli jeho samotné diela ale aj profesionalita pri dodávaní podkladov.